ADDRESS

Warszawa

PHONE

6546-654-926

Batony proteinowe

To szybka przekąska, która może w krótkim czasie zasilić nas dodatkową dawką energii. Czy jednak na pewno możemy po nie sięgać za każdym razem kiedy poczujemy niewielki głód? Mimo, że na wielu z nich widnieje napis fitness, nie zawsze oznacza to, że będą dobre dla naszej sylwetki i zdrowia. Ponad 50% ich składu stanowi białko, chociaż pojawić mogą się w nich także substancje słodzące. Sprawdźmy zatem jakie są ich zalety i wady.

Zalety batonów proteinowych

Batony proteinowe bardzo szybko dostarczają organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Ponadto znacznie przyspieszają regenerację po wysiłku fizycznym. Są idealnie dla osób odchudzających się głównie ze względu na łatwą dostępność oraz natychmiastowe niwelowanie uczucia głodu. Jest to przekąska, która nie zawiera zbyt wielu kalorii, a do tego jest sporym źródłem białka. Niekoniecznie jednak należy z niej zbyt często korzystać.

Wady batonów proteinowych

Spożywanie batonów proteinowych w przesadnie dużych ilościach może zaszkodzić. Powoduje bowiem zakwaszenie organizmu, głównie dlatego, ze dostarczy zbyt wiele białka na raz. Może negatywnie wpływać także na pracę nerek oraz wątroby. Nie należy zatem przesadzać z ich zbyt częstym spożywaniem. Prowadzić mogą do zatruć pokarmowych. Dawka dwóch dziennie z pewnością będzie wystarczająca. Batony proteinowe mają być tylko przekąską, a nie zastąpić wszystkie posiłki. Lepiej żeby nie stały się stałym elementem diety.