ADDRESS

Warszawa

PHONE

6546-654-926

Spalacze tłuszczu

Zrzucenie zbędnych kilogramów to bardzo trudne zadanie, które wymaga od nas wiele wysiłku i mnóstwa wyrzeczeń. Systematyczne ćwiczenia i stała dieta to dopiero początek naszej nowej drogi. Na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty, które mają nam pomóc uzyskać wymarzoną sylwetkę. Mowa przede wszystkim o spalaczach tłuszczu. Czy jednak każdy może ich używać? Jak się okazuje odpowiedź nie jest taka prosta.

Kiedy unikać?

Spalaczy tłuszczu zdecydowanie powinny unikać osoby mające problemy z tarczycą. Większość tego rodzaju produktów zawiera bowiem l-tyrozynę bądź guggulsteroy, które w znaczącym stopniu wpływają na pracę tarczycy. Przeszkodą może być także nadciśnienie, w tym przypadku dobrze skonsultować suplementację z lekarzem.

Skład – na co zwrócić uwagę?

Osoby, które dopiero rozpoczynają redukcję powinny wybierać spalacze tłuszczu, które zawierają lżejsze składniki, zaś osoby zaawansowane mogą pozwolić sobie na składniki mocniejsze. Najlepsze będą produkty, które w swoim składzie zawierają takie składniki jak: ekstrakt z zielonej herbaty, kofeinę, wyciąg z czarnego pieprzy, L-tyrozynę, forskolin, hordeinę, ewodiaminę itp.

Suplementacja

Sposób dawkowania ma charakter typowo indywidualny. Najlepiej rozpocząć przyjmowanie od najmniejszej możliwej dawki, najczęściej będzie to zatem jedna kapsułka, którą trzeba przyjąć na pół godziny przed treningiem. Jeżeli sprawdzimy już sposób reakcji naszego organizmu na spalacze tłuszczu, to możemy zwiększyć dzienną dawkę. Nie należy jednak przyjmować tego produktu przez cały czas, gdyż przestanie on po prostu działać. Istotna jest więc ciągła progresja dawek, ale do rozsądnej ilości. Dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie cykliczne, przez okres do maksymalnie 8 tygodni. Następnie warto zrobić dwutygodniową przerwę.

Zdarza się, że spalacze tłuszczu podwyższają temperaturę ciała. Z tego powodu dobrze jest często uzupełniać płyny w organizmie i spożywać znacznie więcej wody. W innym wypadku możemy doprowadzić do odwodnienia organizmu.

Skutki uboczne

Niektóre spalacze tłuszczu mogą pociągać za sobą pewne skutki uboczne. Najczęściej należą do nich: wymioty, biegunka, bezsenność, zgaga, a nawet podwyższone ciśnienie krwi. W przypadku odczucia poważniejszych problemów najlepiej będzie je od razu odstawić.